Facebook
Kontakt/
Reklama
01 Wrze 2005
Paleta barw na głowie panny młodej
Decyzję o zmianie koloru włosów na ślub najlepiej podjąć miesiąc wcześniej. W przypadku, gdy kolor okaże się nieodpowiedni, będzie jeszcze czas na jego zmianę.
Decyzję o zmianie koloru włosów na ślub najlepiej podjąć miesiąc wcześniej. W przypadku, gdy kolor okaże się nieodpowiedni, będzie jeszcze czas na jego zmianę. Decydując się na farbowanie włosów, nie zapominaj, że piękno tkwi w mocy i naturalnej witalności. Kolor jest esencją mody, a ta jest żywiołem kobiety i jej stylem bycia. Jeżeli chcesz ufarbować włosy, zastanów się czym to zrobić. Najlepiej wybierz się do fryzjera, a ten z pewnością doradzi ci nie tylko czym ufarbować włosy, ale także dobierze odpowiedni kolor, pasujący zarówno do twojego typu urody, jak również do twojej osobowości.

Decyzja o wyborze koloru nie może, a przynajmniej nie powinna, być przypadkowa. Nie zapominaj o tym, że w dniu ślubu oczy wszystkich będą zwrócone na ciebie, więc eksperymenty i gruntowne zmiany koloru włosów odłóż na później.Jaki kolor wybrać?
Kolor włosów dobierany jest do typu urody. Dla pań o urodzie wiosny, niebieskich bądź zielonych oczach, polecane są kolory jasne, ciemny blond. Uroku dodają pasemka w złotym odcieniu.

Kobiety lato powinny wybierać kolory blond bądź też brąz z popielatym odcieniem. Kolor włosów pani jesień to najczęściej odcienie złotego, miedzi i czerwonego. Pani zimie najbardziej pasują wszelkie barwy brązu, aż po czerń.Czym farbować?
Jeśli chcesz tylko ożywić kolor włosów możesz wybrać szampon zmywalny po 3-5 myciach.

Szampony koloryzujące polecane są dla osób, które chcą zmienić kolor włosów o 1-2 tony. Również o 1-2 tony rozjaśniają włosy szampony rozjaśniające. Ich zaletą jest to, że nie ma problemów z odrostami, gdyż po pewnym czasie się zmywają. Są łagodniejsze niż farba.

Gdy zdecydujesz się na farbę, z pewnością znacznie zmienisz kolor włosów. Daje ona ogromne możliwości. Pamiętaj jednak, że z dnia na dzień z blondynki nie staniesz się brunetką. W najgorszym wypadku kolor włosów może być zbliżony do zielonego. Minusem stosowania farby są odrosty. Chcąc się ich pozbyć jesteś zmuszona do ciągłego farbowania włosów. Dlatego, jeśli chcesz zmienić kolor włosów tylko na ślub, zdecyduj się na szampon koloryzujący. Możesz również zdecydować się na piankę, która ożywi kolor, pozostawi na włosach refleksy, a te są najlepiej widoczne, w chwili, gdy pada na nie strumień światła. Pianka może też delikatnie zabarwić.U fryzjera czy w domu?
Włosy możesz ufarbować zarówno sama, jak również oddać się w ręce specjalistów. Przed ślubem radzimy jednak pójście do fryzjera. Gwarantuje to przede wszystkim dobrze ufarbowane włosy. Jeśli jednak chcesz zrobić to sama, postępuj zgodnie ze wskazówkami, dołączonymi do farby czy szamponu. Jeśli farbujesz włosy po raz pierwszy, nie zapomnij o zrobieniu testu uczuleniowego.Pielęgnacja po farbowaniu
Do pielęgnacji włosów używaj kosmetyków, które są przeznaczone do włosów farbowanych: szamponu, odżywki, maseczki. Zawierają one składniki, które zapobiegają wysuszaniu się włosów, a także blaknięciu koloru.

Nie zapominaj, że tylko odpowiednie dobranie koloru włosów, stroju, a także makijażu, sprawi, że będziesz czuła się wyjątkowo w dniu ślubu.www.modanaslub.pl

Artykuły