Facebook
Kontakt/
Reklama
24 Maj 2005
Pastelowy makijaż ślubny
Panna młoda powinna zadbać, by jej cera była świeża i świetlista. ...
Panna młoda powinna zadbać, by jej cera była świeża i świetlista. Gładka, równa skóra jest doskonałą bazą do tworzenia intrygującego makijażu. W letnich makijażach ślubnych dominują pastelowe barwy. Wizażyści szczególną uwagę poświęcają makijażowi oczu, który podkreśla tajemnicze spojrzenie panny młodej. Ustom natomiast, za pomocą błyszczyka nadaje się świeży, wilgotny połysk.Pastelowa paleta barw jest uniwersalna i może być stosowana dla każdego typu urody. Należy jednak pamiętać, że brunetka o ciemnej karnacji może wybrać „ostry” makijaż, gdy tymczasem blondynce lepiej jest w łagodniejszej oprawie.Delikatne i świeże rysy blondynki o stalowo-błękitnych oczach i chłodnym typie urody zostały lekko podkreślone zwiewnym, lecz wyrazistym, połyskującym makijażem oczu. Kolor cienia na górnej powiece koresponduje z barwą oczu. Na dolnej powiece utrzymany jest w cieplejszej tonacji, co modeluje głębię oka. Tuż nad krawędzią górnej powieki dodaliśmy trochę opalizującej szarości i nieco rozjaśniliśmy ciepłym blikiem, co uwypukliło bryłę oka i nawiązało jednoczenie do koloru stroju i dodatków w odcieniach ecru.Aby rzęsy panny młodej wyglądały efektownie, warto dokleić do nich sztuczne kępki, które rewelacyjnie modelują kształt oka, pozostając niewidoczne dla kamer i gości. Całość makijażu dopełnia chłodny róż pełnych ust o wystudiowanej linii, pociągnięty odrobiną błyszczyka.Stylizacja „black and white”.
Ciemny, prawie czarny makijaż oczu brunetki doskonale nawiązuje do głębokiej barwy jej włosów. Rysunek górnej powieki stopniowo przechodząc w jaśniejsze, nieco śliwkowe odcienie, został przeciągnięty w stronę skroni, co podkreśla drapieżność rysów twarzy. Wewnętrzne, dolne kąciki oczu zostały rozświetlone linią neonowego fioletu.Usta nie powinny rywalizować z tak wyrazistymi oczami, zatem, dla wyrównania ich linii, zostały jedynie obrysowane konturówką w naturalnym kolorze i wypełnione pomadką w tym samym odcieniu. Oczywiście nieodzowne jest nadanie im świeżego, wilgotnego połysku za pomocą błyszczyka.Zimno-zielony kolor oczu modelki był inspiracją całości makijażu. Stłumione, ciemne zielenie na górnej powiece mają swoją przeciwwagę w postaci starego złota w wewnętrznych kącikach oczu, które, rozprowadzone dalej na dolną powiekę, dobrze podkreśla kolor tęczówki i nawiązuje do dodatków w kolorze ecru. Powtórzenie zieleni w przedłużeniu dolnej powieki dobrze zrównoważyło „cięższą” górę oka.

Cieniowanie obydwu powiek poprowadzone zostało w kierunku skroni. Dobrze wytuszowane, z doklejonymi kępkami, rzęsy czynią oko bardziej wyrazistym. Taka stylizacja wymaga delikatnej linii brwi, które nie mogą być zbyt ciemne. Najlepiej przeczesać je żelem dla utrwalenia kształtu. Usta – świeże, pastelowe, nawiązujące do tonacji użytego różu – zostały wymodelowane pomadką nakładaną pędzelkiem i pociągnięte błyszczykiem.Opalizujące róże na górnej powiece, rozjaśnione ku górze, nadają zwiewności spojrzeniu i świetnie podkreślają perfekcyjny łuk brwi. Niżej cieplejsze i ciemniejsze tony, uszlachetnione świetlistym beżem w kącikach, nawiązują do ciepłego brązu oczu oraz dodatków w tonacji ecru i złota. Kontrastowe linie podniesione w stronę skroni, pomagają nieco złamać dziewczęcość wizerunku. Lekko zaróżowione policzki i „wilgotne” usta, modelowane naturalnie światłem i cieniem, rozkładającym się na lśniącej powierzchni warg, dopełniają spójnego obrazu całości.Makijaże, tekst: Centrum Kreacji Artystycznej ALDORE

tel.(22) 498 25 89, 0 501 105 475

Dodatki: Angelika (stroiki, wianki, welony) tel. (22) 838 51 13

Zdjęcia: Jacek Bulik www.jbulik.com


www.modanaslub.pl

Artykuły