Facebook
Kontakt/
Reklama
20 Sier 2012
Błyszcz całą noc

Klasyka i elegancja to trendy, które będą dominować w biżuterii w nadchodzącym sezonie. A skoro klasyka, to oczywiście złoto… zarówno to stylizowane na minioną epokę lekko matowe, jak i błyszczące i ozdabiane kamieniami szlachetnymi.

Naszyjnikomania

Biżuteria przestaje być tylko ozdobą. Zegarki na skórzanych paskach, często ozdabiane kamieniami, niczym bransolety ozdabiają kobiece nadgarstki, jednocześnie spełniając swoją funkcję. Także naszyjniki stają się biżuterią wielofunkcyjną. Dzięki możliwości zdejmowania i łączenia poszczególnych elementów w mgnieniu oka możemy zmienić długość naszyjnika lub zrobić z niego pasek do wieczorowej sukni.

 

Jeśli srebro, to tylko z kamieniem

Z kamieniami szlachetnymi wiąże się wiele legend. Często uważane są za swego rodzaju talizmany, chroniące właściciela przed niepowodzeniami. Jubilerzy wykorzystali ten fakt tworząc kolekcję na rok 2007. Postawili na agat i kamień pasiasty. Pierwszy ma wyzwalać pokłady ukrytej energii, a drugi – dodawać optymizmu i radości z życia. Już w starożytności z agatów wykonywano amulety i pieczęcie. Dziś, dzięki doskonale opanowanej sztuce barwienia tych kamieni i ty możesz mieć niepowtarzalny i pełen uroku amulet.

 

Łzy Aniołów

Sezon 2007 to także powrót do pereł. Choć panny młode często są straszone przesądami na ich temat, nie ma powodu do obaw. Owszem, perły przynoszą łzy, ale są to „łzy aniołów”. Zapewniają noszącym ochronę przed niebezpieczeństwem oraz symbolizują bogactwo, a do tego są najbardziej niepowtarzalne i dają największe możliwości tworzenia oryginalnych, nietypowych naszyjników, kolczyków, czy też bransoletek.

 

Obrączki

Największą popularnością wśród obrączek cieszą się te wykonane z połączenia żółtego i białego złota. Choć wybór wzorów jest niemal nieograniczony, większość decyduje się na zakup obrączek o klasycznym kształcie. Co raz większą popularność zyskują obrączki tytanowe i platynowe, nadal są jednak produktem luksusowym i nie dostępnym dla szerokiego grona klientów.

 

Niezależnie od trendów w biżuterii na rok 2007 każda panna młoda powinna dobierać naszyjnik, kolczyki i bransoletki zgodnie z własnym gustem. Najważniejsze jest, abyś czuła się dobrze i żeby biżuteria dodawała ci blasku, a nie przyćmiewała są okazałością.

 

Anna Chybińska

 

 

Więcej informacji:

 

www.apart.pl

 

www.jubilerschubert.pl

 

www.wkruk.pl

 

www.yes.com.pl


Artykuły