Facebook
Kontakt/
Reklama
28 Sty 2013
Zaręczyny

Zakochani powinni uczynić wszystko by ich zaręczyny były wyjątkowe i uroczyste.

Pierścionek zaręczynowy

Na ogół jest to pierwszy pierścionek, jaki mężczyzna kupuje w życiu, nie dziwne, więc że jest to dla niego stresujące przeżycie. Na dodatek, obdarowana nim kobieta będzie go nosić do końca życia, a to nie ułatwia sprawy. Co zrobić żeby wybrnąć z tej sytuacji?

Aby pierścionek
spodobał się twojej wybrance, musi przede wszystkim pasować do jej osobowości. Dokonując wyboru staraj się dopasować go do stylu i sposobu ubierania ukochanej. Żeby poznać gust i upodobania przyszłej narzeczonej, warto zwrócić uwagę na biżuterię, którą nosi. Ważne, czy jest ona nowoczesna, z prostymi, geometrycznymi wzorami czy raczej bogato zdobiona - starodawna. Należy sprawdzić czy biżuteria twojej wybranki jest ze złota czy srebra, oraz czy jest delikatna, czy raczej duża - rzucająca się w oczy. Dzięki temu rozeznaniu, w dyskretny sposób uda ci się dowiedzieć, co jej się podoba.


Rozmiar pierścionka

Problemem, który stresuje wielu mężczyzn jest wybranie pierścionka idealnie pasującego na palce wybranki. Na szczęście prawie każdy pierścionek można zmniejszyć - poza wykonanymi z tytanu i obrączkami wysadzanymi dookoła kamieniami.

Jest jednak kilka sposobów na to, by wybrać właściwy rozmiar pierścionka. Sposób naukowy, to zmierzenie wewnętrznej średnicy jednego z noszonych przez przyszłą narzeczoną pierścionków. Inną metodą jest sprawdzenie, na który palec twojej ręki mieści się jej pierścionek. Możesz też zapytać mamę lub przyjaciółkę swojej ukochanej – one powinny mieć większe niż ty rozeznanie w tej kwestii. Nie trzeba dodawać, że niezależnie od wybranej przez siebie metody musisz to zrobić dyskretnie...

Jeżeli chcesz zaskoczyć swoją ukochaną musisz wybrać pierścionek sam. Jeżeli wasze zaręczyny nie są dla niej tajemnicą możecie dokonać wyboru razem. Wtedy będziesz miał pewność, że ofiarujesz jej pierścionek, który podoba się jej najbardziej. Jednak, jeżeli kupisz go przy niej, zaręczyny stracą dużo ze swojego romantyzmu. Dlatego, nawet jeżeli to ona wybrała pierścionek, kup go sam – dzięki temu potrzymasz ją trochę w niepewności i nadasz zaręczynom aury tajemniczości.


Brylant czy cyrkonia?

Tradycyjny pierścionek zaręczynowy, to brylant oprawiony w złoto klasyczne lub białe. Dużym zainteresowaniem cieszy się też platyna. Cena pierścionka w dużej mierze zależy od wielkości brylantu. Te najmniejsze z osadzanych pojedynczo mają 0,05 karata. W tańszych pierścionkach brylanty są zastępowane cyrkoniami. Są też modele z innymi kamieniami, wśród których królują szafiry, rubiny i szmaragdy. W niektórych sklepach istnieje nawet możliwość wykonania pierścionka na zamówienie. Gdy już wybrałeś pierścionek, pamiętaj, że ważne jest też jego atrakcyjne opakowanie.


Oświadczyny

Sposobów na poproszenie ukochane o rękę jest wiele, więc scenariusz i oprawa zależą tylko od twojej inwencji. Taki moment pamięta się do końca życia, postaraj się uczynić tę chwilę wyjątkową. Wybierz możliwie sprzyjające otoczenie - może być zaskakujące, np.: oświadcz się na końcu pasa startowego na lotnisku, podczas nurkowania czy w wesołym miasteczku albo romantyczne np.: na łące pełnej kwiatów, pod wodospadem, albo podczas romantycznej kolacji...

Często, po kameralnych zaręczynach, wypada prosić rodziców dziewczyny o zgodą Może to być podczas wystawnego obiadu lub kolacji w domu przyszłej panny młodej. Należy zadbać wtedy o odświętny strój i odpowiednią oprawę. Zgodnie z tradycją przy stole przyszły teść powinien usiąść po prawej stronie matki narzeczonej, a przyszła teściowa po lewej stronie jej ojca. Żeby wszystko odbyło się jak należy narzeczony powinien wręczyć bukiet kwiatów nie tylko swojej ukochanej, ale również jej mamie.

Ponadto narzeczony może wręczyć przyszłemu teściowi wykwintny alkohol. Może być to szampan, whisky, gin, lub dobra wódka (na pewno nie piwo i nie tanie wino).


Co powiedzieć?

Jeśli do obiadu podawany jest alkohol powinieneś poprosić o zabranie głosu przy pierwszym "nalaniu"... Jeśli zaręczyny są abstynenckie możesz wygłosić mowę po deserze. Prosząc przyszłych teściów o rękę ich córki, możesz mówić w imieniu swoim i narzeczonej, np. jak wiecie postanowiliśmy się zaręczyć...

Dobrą "taktyką" jest podkreślenie jak ważna jest dla ciebie narzeczona, że zawsze marzyłeś o takiej żonie i że ją bardzo kochasz i bardzo ci zależy, aby rodzice zgodzili się na wasz ślub. Możesz też wspomnieć o tym, iż chcecie się usamodzielnić i stworzyć rodzinę.


Pierścionek w zgodzie z prawem

W Polsce obowiązuje Prawo Probiercze, na mocy którego wyroby przeznaczone do handlu podlegają obowiązkowi badania i cechowania przez specjalne organy probiercze. Wszystkie wyroby z metali szlachetnych powinny zostać opatrzone cechą probierczą, określającą rodzaj metalu szlachetnego oraz próbą, wyrażoną w częściach tysięcznych. Obowiązkowi cechowania nie podlegają wyroby ze złota lub platyny o masie mniejszej niż 1 gram oraz wyroby ze srebra o masie mniejszej niż 2 gramy w sztuce lub w dwóch sztukach, gdy w obrocie stanowią parę (np. kolczyki). Jednak dla każdego wyrobu z metalu szlachetnego powinna być przypisana jego masa i próba. Nowe wyroby z metali szlachetnych są ponadto oznaczane znakiem wytwórcy. Wyroby pokryte powłoką z metalu szlachetnego lub je przypominające posiadają znaki "metal" lub "met", które odznaczają je od wyrobów wykonanych wyłącznie z metali szlachetnych.


Aby wybrać właściwy rozmiar pierścionka, zmierz wewnętrzną średnicę jednego z pierścionków noszonych przez przyszłą narzeczoną lub sprawdź, na który palec twojej ręki mieści się jej pierścionek.


Cena pierścionka w dużej mierze zależy od wielkości brylantu.


Pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu lewej ręki – od serca.www.modanaslub.pl


Artykuły