Facebook
Kontakt/
Reklama
27 Luty 2008
Makijaż panny młodej w okularach
Makijaż panny młodej w okularach

Jeśli panna młoda nosi „minusy” powinna zdecydować się na wyraźniejszy makijaż, który powiększy jej oczy – radzi Julita Wudarczyk stylistka, wizażystka i konsultant koloru.


Nieodpowiedni będzie makijaż typu „smoky eyes”, wykonany ciemnymi cieniami i czarnym eyelinerem. Oczy będą wydawały się małe i wepchnięte do środka.Aby je powiększyć wystarczą jasne, metaliczne cienie i mocno wytuszowane rzęsy. Ciemniejszy kolor można jedynie nałożyć na zewnątrz ruchomej powieki.


Przy „plusach” taki makijaż nie będzie konieczny, gdyż szkła w tych okularach powiększają oczy.Również wyraźne, kolorowe oprawki nie wymagają tak szczegółowego make-upu oczu. Panna młoda w czerwonych okularach może jedynie za pomocą podkładu i pudru wyrównać kolor skóry, wymodelować twarz różem, wytuszować dokładnie rzęsy i nałożyć błyszczyk na usta.Jeśli wybierze okulary delikatne, osadzone na żyłkach, powinna malować się tak, jakby ich wcale nie nosiła.Kolor oprawek i ich kształt dopasowuje się do typu urody panny młodej. Makijaż natomiast powinien naśladować jej strój. Nie robi się go pod kolor okularów, bo oczy mogłyby wyglądać na podbite. Lepiej zdecydować się na make-up kontrastowy.

Artykuły