Facebook
Kontakt/
Reklama
20 Sier 2012
Noc poślubna – romantyczne chwile

Jak sprawić, by nie tylko ślub i wesele były romantyczne, ale również to, co po nich następuje…;-)? Warto skorzystać z rady doświadczonego dekoratora, który potrafi wyczarować niesamowitą scenerię nocy poślubnej, a każdą sypialnię zamienić w bajkową komnatę.

Jak sprawić, by nie tylko ślub i wesele były romantyczne, ale również to, co po nich następuje…;-)? Warto skorzystać z rady doświadczonego dekoratora, który potrafi wyczarować niesamowitą scenerię nocy poślubnej, a każdą sypialnię zamienić w bajkową komnatę.
Dekorację apartamentu dla nowożeńców, najczęściej zamawia narzeczony w tajemnicy przed ukochaną (lub rodzice – dla dzieci). Partner stara się, aby była to dla żony niespodzianka, prezent na nową drogę ich wspólnego życia – tłumaczy Natalia Goca z firmy dekoratorskiej Artcom. Nasza fi rma, jako pierwsza wprowadziła do oferty ten rodzaj usługi. Kilkuletnie doświadczenie, obserwacje, a także rozmowy z obdarowanymi w ten szczególny sposób młodymi parami, pozwoliły nam wybrać te elementy dekoracji, które przysparzają najwięcej radości i wzruszeń oraz tak zorganizować całość, aby było to przeżycie naprawdę wyjątkowe i pozbawione nieprzewidzianych sytuacji.

Tak, jak w przypadku każdego etapu dekoracji ślubnej, konieczne jest spotkanie konsultanta naszej firmy, z osobą zamawiającą usługę. Dekorator przeprowadzi krótką, ale dość szczegółową rozmowę z najbliższymi panny młodej, w trakcie której stara się zebrać jak najwięcej informacji. Pytamy np. o ulubione kwiaty panny młodej, zapachy, dźwięki, najmilsze wspomnienia i skojarzenia. Staramy się, aby nasza dekoracja podziałała na wszystkie zmysły. Chcemy, aby po 50 latach małżeństwa zapach bzu czy świeżych róż, przywoływał wspomnienie tej właśnie nocy.

Dekoratorzy przystępują do dzieła, kiedy na parkiecie sali weselnej odbywają się oczepiny. – Gdybyśmy rozpoczęli ozdabianie pokoju młodej pary wcześniej, nie byłoby niespodzianki – dodaje Natalia Goca.

Jakie dekoracje robią na nowożeńcach największe wrażenie? – Na pewno romantyczne, zapierające dech w piersiach i niepowtarzalne. Najczęściej usypujemy prowadzący od drzwi do łóżka dywan z płatków czerwonych róż i pąków kwiatów. Łoże również obsypujemy płatkami, układamy z nich serce lub inny symbol. Na poduszce panny młodej czeka piękna pąsowa róża z dołączoną dedykacją, od osoby ofiarującej dekorację.

Nic tak nie tworzy romantycznego nastroju, jak ciepłe światło świec. Dlatego niemalże w każdej naszej aranżacji, świece odgrywają główną rolę. W sypialni ustawiamy od 50 do 200 świec, które płoną magicznym blaskiem. Część z nich to świece zapachowe, które mają na celu podkreślić subtelny zapach kwiatów, wprowadzić nutkę tajemniczości, zaznaczyć niezwykłość nocy. Na komódkach, stolikach, parapetach, rozstawiamy bukiety i kompozycje kwiatowe. W pokoju unoszą się wypełnione helem czerwone balony w kształcie serc. Kiedy panna młoda je przebije, znajdzie w środku kartkę z napisanym przez męża wyznaniem miłości. Na stoliku nocnym czekają na nowożeńców eleganckie kieliszki, szampan, truskawki. Czasami, dla żartu (na życzenie osoby zamawiającej dekorację), aby wprowadzić odrobinę humoru, przygotowujemy dla świeżo poślubionych małżonków małe prezenty – niespodzianki, np: bukiet z małym bobaskiem w kapuście (z dedykacją od stęsknionych dziadków) czy bociana z małym tobołkiem, stojący na parapecie. Intymny nastrój staramy się stworzyć również w łazience. Przygotowujemy zestawy kąpielowe, w skład których wchodzą: wonne olejki, aromatyczne wyciągi z ziół, relaksujące płyny. Nie może obyć się bez wanny pełnej piany, płatków róż czy pływającej tacy z łakociami. Całość dopełnia miękkie, ciepłe światło, płynące z porozstawianych we wszystkich możliwych miejscach świec – opowiada konsultantka ślubna firmy Artcom.

Koszty dekoracji apartamentu są bardzo różne, średnio to około 400-700 zł. Bywa, że dekoracje tego typu zamawiane są z okazji innych wydarzeń np. jubileuszu ślubu, ważnej rocznicy, narodzin dziecka – w takich sytuacjach proponujemy wzbogacenie dekoracji o inne elementy z naszej oferty np.: pokaz sztucznych ogni czy wynajęcie muzyka, który pod oknem zagra dla ukochanej chwytającą za serce serenadę.

Radziła Natalia Goca z firmy Artcom.

Artykuły