Facebook
Kontakt/
Reklama
04 Gru 2012
Dzieci na weselu

Przygotowując listę gości weselnych narzeczeni często zastanawiają się czy zapraszać również dzieci. Z jednej strony wygodniej jest bez dzieci, jednak z drugiej strony goście mogą poczuć się urażeni, że ich pociechy nie zostały zaproszone.


Przygotowując listę gości weselnych narzeczeni często zastanawiają się czy zapraszać również dzieci. Z jednej strony wygodniej jest bez dzieci, jednak z drugiej strony goście mogą poczuć się urażeni, że ich pociechy nie zostały zaproszone.

Dzieci podczas typowego wesela dość szybko się nudzą. Tego dnia nie oni, a para młoda jest gwiazdą wieczoru, dlatego pomyśl o zapewnieniu im dodatkowych atrakcji. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zajmą się maluchami podczas twojego przyjęcia weselnego. Korzyści jest kilka. Dzieci będą cały czas miały zajęcie, więc nie będą przeszkadzać. Poza tym będą miło wspominać wesele cioci czy wujka. A rodzice bez przeszkód mogą szaleć na parkiecie. – Każde wesele jest inne – mówi Karol Olszaniecki z firmy Super Urodziny – dlatego program musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Wiele zależy od miejsca, w którym będzie odbywało się przyjęcie, a także od oczekiwań młodej pary.

Animatorzy zajmują się dziećmi podczas wesela. Może to być tylko opieka, ale również organizacja zabaw i konkursów. – Mali goście są tego dnia ubrani odświętnie dlatego należy wybierać zabawy, podczas których dzieci się nie pobrudzą – mówi pan Karol.

Dobrze jest, gdy dzieci mają salę, w której mogą się bawić. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż radosne okrzyki nie będą nikomu przeszkadzać. Mogą wtedy zająć się robieniem różnych rzeczy z modeliny lub plasteliny. Do dyspozycji mają też farby i kredki. Mogą również własnoręcznie przygotować naszyjniki. Jednak zanim zaczną cokolwiek malować bądź lepić, zakładają specjalne ochronne fartuszki, które zapobiegają zabrudzeniu ubrania. Jeśli nie ma oddzielnego pomieszczenia dla najmłodszych, można wtedy wyznaczyć dla nich miejsce w głównej sali.

Na przyjęciach, które odbywają się w ogrodzie, jest wiele możliwości. Warto zorganizować program zbliżony do programu urodzinowego. Ciekawym pomysłem jest wypożyczenie dmuchanego zamku, po którym pociechy będą skakać.

Można też pomyśleć o tym, aby chociaż przez jakiś czas dzieci bawiły się razem z dorosłymi. Wystarczy umówić się z orkiestrą, aby ta zagrała kilka utworów dla dzieci. Sprawi to, że mali goście poczują się wyjątkowo. Popularne są wspólne tańce, jak choćby „kaczuszki”. Organizowane są również konkursy taneczne dla pociech i ich rodziców.

Od tego, czy zdecydujesz się tylko na opiekę nad dziećmi czy też na zorganizowanie dla nich zabaw, zależy ilu będzie animatorów na przyjęciu weselnym. Jeśli wybierzesz opiekę, to wystarczy jeden animator. Jednak do zorganizowania zbaw i konkursów musi być ich co najmniej dwóch.

Zabawy dla dzieci zazwyczaj kończą się o północy. Maluchy są już zmęczone i chętnie idą spać.www.modanaslub.pl


Artykuły