Facebook
Kontakt/
Reklama
31 Lip 2013
Ślub w Pałacu Prezydenckim?

Jeśli marzycie o szczególnej scenerii dla Waszego ślubu, spróbujcie skorzystać z gościnności Kancelarii Bronisława Komorowskiego. 

Jeśli marzycie o szczególnej scenerii dla Waszego ślubu, spróbujcie skorzystać z gościnności Kancelarii Bronisława Komorowskiego. Być może wynajęcie Kaplicy Prezydenckiej pójdzie Wam równie gładko jak Piotrowi Gulczyńskiemu, przyjacielowi i prawej ręce Lecha Wałęsy.

Biorąc ślub w Kaplicy Pałacu Prezydenckiego Piotr Gulczyński stworzył precedens i okazję dla złośliwych komentarzy. Dotyczą one specjalnych względów, jakimi cieszy się najbliższy współpracownik byłego prezydenta RP. Czy rzeczywiście będzie to przywilej tylko dla wybranych obywateli? Kancelaria Prezydenta udzieliła odpowiedzi na to pytanie dziennikarzom "Faktu":

Uprzejmie informujemy, że Pan Piotr Gulczyński wystąpił do Szefa Kancelarii Prezydenta RP z prośbą o wyrażenie zgody na "zorganizowanie Mszy Świętej połączonej z ceremonią zaślubin w Kaplicy Pałacu Prezydenckiego" w obecności Pana Lecha Wałęsy. (...) Kancelaria Prezydenta RP stara się umożliwiać jak najszerszy dostęp do Pałacu Prezydenckiego, organizując m. in. wycieczki dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych oraz organizując Dni Otwarte Pałacu Prezydenckiego.

A co z rezerwacją samej Kaplicy Prezydenckiej? Odpowiedź pracowników kancelarii zaskakuje:

Każde zgłoszenie analizowane jest indywidualnie i rozpatrywane m.in. pod kątem możliwości realizacji w wybranym terminie. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia zgłoszenia Kaplica użyczana jest bezpłatnie.

Kaplica Prezydencka jawi nam się więc jako nie tylko prestiżowa, ale również oszczędna lokalizacja. Przed Szefem Kancelarii Prezydenta rosnąć będą stosy wniosków do rozpatrzenia. Czas pokaże, co zatriumfuje tym razem: polska gościnność, czy złośliwość...

Artykuły