Facebook
Kontakt/
Reklama
02 Sier 2006
Porady i przesądy
Najszczęśliwsze będą pary, które zdecydują się na ślub w miesiącach zawierających literę „r” w nazwie. Marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik i grudzień gwarantują młodej parze trwałość i harmonię małżeństwa.
Przysięga

Dla zapominalskich i tych, którzy boją się, że podczas ślubu „zeżre” ich trema, podajemy treść przysięgi małżeńskiej. Na kilka tygodni przed ślubem warto ją wyciąć i przyczepić w widocznym miejscu, np. na szafie w pokoju lub wsunąć do kieszeni ulubionej kurtki czy marynarki. Zawsze znajdzie się chwila, żeby rzucić na nią okiem i powtórzyć treść. Jeśli podczas ślubu zapomnisz, jak się nazywasz i co masz mówić, nie martw się, przecież słowa przysięgi i tak powtarzane są za księdzem. Ważne jest jedynie, by nie powiedzieć, jak to się często zdarza: „i nie dopuszczę cię aż do śmierci” zamiast „opuszczę”. Pierwszy słowa przysięgi wypowiada pan młody:

Ja... (imię Pana Młodego) biorę sobie ciebie... (imię Panny Młodej) za żonę i ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy święci.

Następnie te same słowa powtarza panna młoda.Termin ślubu


Najszczęśliwsze będą pary, które zdecydują się na ślub w miesiącach zawierających literę „r” w nazwie. Marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik i grudzień gwarantują młodej parze trwałość i harmonię małżeństwa. Złą sławą wśród przyszłych małżonków cieszy się, niestety, najpiękniejszy z wiosennych miesięcy – maj. Równie pechowy jest listopad. Dobre rokowania na przyszłość będzie mieć para, która zawrze związek małżeński podczas świąt Bożego Narodzenia, Wielkiej Nocy lub karnawału. Najbardziej przesądni nie powinni decydować się na ślub w poniedziałek, ponieważ „od poniedziałku nie warto zaczynać”, ani w piątek, gdyż „w piątek zły początek”. Pomyślność wróży data ślubu wyznaczona na dzień lub dwa po pełni księżyca i wypowiadanie sakramentalnego „tak” o pełnej godzinie. Nie należy brać ślubu 1 kwietnia, bo może się okazać, że małżonkowie nie traktują przysięgi małżeńskiej poważnie.


Artykuły