Facebook
Kontakt/
Reklama
15 Paź 2012
Zamiast kwiatów

Będzie nam bardzo miło, jeśli zamiast kwiatów obdarujecie nas kuponami lotto — taki tekst narzeczeni coraz częściej umieszczają w zaproszeniach na ślub.


Będzie nam bardzo miło, jeśli zamiast kwiatów obdarujecie nas kuponami lotto — taki tekst narzeczeni coraz częściej umieszczają w zaproszeniach na ślub. Zgodnie z tradycją goście obdarowują świeżo poślubionych małżonków kwiatami. Jednak coraz częściej proszeni są o przyniesienie maskotek, słodyczy, tornistrów ze szkolną wyprawką, a nawet... karmy dla psów.
Nowożeńcy tłumaczą, że kwiaty szybko więdną, a praktyczne prezenty można po ślubie przekazać dzieciom z domów dziecka, małym pacjentom dziecięcych szpitali czy nawet czworonożnym mieszkańcom schronisk.

Zabawki i szkolne wyprawki

Okazuje się, że nawet niekonwencjonalne prezenty ulegają wpływom mody. Popularne jeszcze niedawno maskotki i słodycze zastępowane są przyborami szkolnymi, z których nowożeńcy przygotowują wyprawki dla biednych dzieci. Goście zamiast kwiatów kupują plastelinę,
kredki, farby, zeszyty, tornistry... Często przynoszą również kosmetyki, pieluchy i ubranka dla noworodków, które przekazywane są do Domów Samotnych Matek.

Przelewy dla czworonogów

Młode pary pomagają nie tylko dzieciom. W zaproszeniach można również znaleźć numer konta schroniska dla zwierząt, na który, goście mogą wpłacić datki. Naszym zdaniem bardziej taktowne jest jednak ustawianie specjalnych puszek przed drzwiami kościoła, do których zaproszeni mogą wrzucać pieniądze dla czworonogów. Jest to zręczniejsze, niż przelewy bankowe. Z okazywaniem serca zwierzakom w dniu swojego ślubu nie należy jednak przesadzać. Nietaktem jest proszenie gościweselnych, by w odświętnych strojach dźwigali pod kościół worki z psim jedzeniem. Może się okazać, że nie wszyscy mają poczucie humoru i tak wrażliwe serca, jak nowożeńcy.

Losy lotto

Pomysłowe młode pary znalazły sposób, jak pomóc szczęściu. Proszą swoich gości, by zamiast kwiatów przynieśli im kupony lotto. Śluby i losowania dużego lotka odbywają się w każdą sobotę. Wystarczy więc, aby zaproszeni w drodze na ślub wstąpili do kolektury. Następnego dnia, po zabawie, młodzi mogą sprawdzić czy trafili szóstkę i mają szczęście nie tylko w miłości. Narzeczeni prześcigają się w pomysłach, jak urozmaić ślubne zwyczaje. Dzięki nim mogą spełnić dobry uczynek i podzielić się prezentami z potrzebującymi. Ale jak przeboleć brak kwiatów na ślubie? Na szczęście goście dzielnie znoszą fanaberie państwa młodych, a co więcej zazwyczaj oprócz kredek, maskotek i karmy dla zwierząt przynoszą skromne wiązanki.

www.modanaslub.pl

Artykuły