Facebook
Kontakt/
Reklama
05 Gru 2012
Wybór fotografa ślubnego

Wybór fotografa ślubnego

W obecnych czasach dostęp do dobrego sprzętu fotograficznego jest bardzo łatwy. Wystarczy wydać kilka tysięcy złotych, aby kupić lustrzankę, dwa obiektywy oraz lampę błyskową. Z tego powodu na rynku fotografii ślubnej pojawiło się wielu fotografów oferujących swoje usług. Czy organizując jedną z najważniejszych chwil w życiu – ślub i wesele – oddalibyście tak istotną sprawę, jak fotografia ślubna w ręce niedoświadczonego fotografa z dobrym sprzętem?

Wybór dobrego fotografa ślubnego wbrew pozorom może być trudny. Po pierwsze, dobry fotograf ceni swoją pracę. Mimo wszystko, warto wydać więcej i cieszyć się świetnymi zdjęciami. Po drugie, dobry fotograf ma zajęty grafik na wiele miesięcy w przód – nie należy czekać do ostatniej chwili z szukaniem fotografa.

Jak odróżnić fotografa prezentującego bardzo wysoki poziom od przypadkowego człowieka z lustrzanką? Przede wszystkim po pracach. Nie wystarczy szybki samochód, aby dobrze i efektownie jeździć. Podobnie jest w fotografii – nie oceniaj fotografa po sprzęcie, który posiada, tylko po efektach jego pracy.

Każdy szanujący się fotograf posiada w Internecie portfolio, czyli przykładowe prace, po których można ocenić jakość zdjęć. Ważne, aby przyjrzeć się pracom w studiu, w plenerze i zdjęciom reportażowym dokumentującym wesele. Nie trzeba wielkiego doświadczenia, aby odróżnić zwykły „pstryk” od zdjęcia prezentującego wysoki poziom techniczny, ciekawy kadry i kompozycję. Zdjęcia studyjne i plenerowe są kreatywne i ciekawe, a zdjęcia z wesela doskonale oddają emocję i radość wydarzenia.

Warto także spojrzeć w ofertę. Zazwyczaj studio fotograficzne oferuje zdjęcia reportażowe, plenerowe i studyjne. Wykonane zdjęcia są obrabiane i wydawane w postaci fotoksiążki. Jest to naprawdę bardzo ważne, ponieważ dobrze dobrane i ułożone zdjęcia w fotoksiążce potrafią lepiej opowiedzieć historię ślubu i wesela niż film.

Dobry fotograf na ślub i wesele to niestety spory wydatek, ale warto wydać trochę pieniędzy, aby nie rozczarować się przy odbiorze zdjęć.

Artykuły