Facebook
Kontakt/
Reklama
28 Maj 2012
Koniec udziwnionych plenerów
Fotografa ślubnego zazwyczaj wybiera się rok przed ślubem. To czas, aby podjąć decyzję, jaki rodzaj zdjęć nam odpowiada.
Skąd pomysł na nazwę Studio Frida?

Szukanie nazwy dla pracowni zawsze jest trudne, gdyż musi być to nazwa chwytliwa, prosta, łatwa do zapamiętania, ale też niosąca ze sobą jakąś treść. Nazwa powstała po długich poszukiwaniach i przemyśleniach i została wymyślona przez mamę mojej najbliższej przyjaciółki, która zwróciła uwagę na autoportret meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Była to kobieta silna, radząca sobie z przeciwnościami losu, trochę szalona, twórcza…to po trosze także cechy, które pasują do mnie.

Jakie zdjęcia ślubne Studio Frida oferuje młodej parze?

Ostatnio często spotykam się z klientami kilka miesięcy przed ich ślubem. Zamawiają u mnie, tzw. sesję narzeczeńską, która później może być inspiracją i podstawą do projektu zaproszeń ślubnych. Sesja narzeczeńska pozwala Nam na bliższe poznanie i przełamanie pierwszych lęków związanych z pozowaniem do zdjęć.
Ponadto wykonuję reportaże ślubne - towarzysze młodej parze już od momentu przygotowań ślubnych, poprzez pełen fotoreportaż w trakcie ceremonii i przyjęcia weselnego. Oferuję także zdjęcia plenerowe oraz od niedawna sesje ślubne wykonywane w studio, w bardzo ascetycznych, eleganckich klimatach. Sesja w dniu ślubu czy kilka dni po nim? Jestem zwolenniczką wykonywania zdjęć kilka dni po ślubie. Gwarancją udanych zdjęć jest przede wszystkim czas poświęcony na ich realizację, a tego w dniu ślubu jest zawsze za mało. Zarówno mi, jak i młodej parze zależy przecież na wykonaniu dobrych, ciekawych, zaplanowanych ujęć.

Jakie plenery, ujęcia są obecnie modne, polecane przez Studio Frida?

Moda na określony styl zdjęć ślubnych zmienia się, co kilka sezonów. Zauważyłam, że młodym parom zależy wcale nie na dużej ilości odbitek, ale na kilku naprawdę dobrych ujęciach, przedstawiających głównie ich samych, ich emocje, uczucia, miłość. Dlatego odchodzi się od wymyślnych, czasami nawet szokujących plenerów. Zdjęcia na łonie natury, przy pięknie zachodzącego słońca, które ukazują uczucia łączące nowożeńców są uniwersalne i nigdy się nie znudzą. Stąd też mój nowy projekt na zdjęcia studyjne, na bardzo prostych, wręcz ascetycznych tłach, gdzie nic nie odwraca uwagi od młodej pary. Kilka udanych, wspólnych portretów tworzy piękną pamiątkę, która spodoba się zarówno samym zainteresowanym, jak i ich rodzinie, co też jest czasem brane pod uwagę przy wybieraniu fotografa ślubnego.

W jaki sposób wybiera się odpowiedni plener na zdjęcia ślubne?

Fotografią ślubną zajmuję się od 11 lat i z doświadczenia wiem, że należy wychodzić naprzeciw modzie, ale jednocześnie nie eksperymentować z bardzo wyszukanymi pomysłami na plenery. Zanim zaproponuję miejsce na sesję, rozmawiam z przyszłymi małżonkami o ich preferencjach, zainteresowaniach, gustach i wspólnie wybieramy plener, który będzie pasował do konkretnych osób. Zdjęcia ślubne nie powinno szokować, ma być przyjemne dla oka, świeże, wesołe.

Artykuły