Facebook
Kontakt/
Reklama
23 Maj 2006
Czarno-biały nastrój
Ślubne fotografie powinny być piękne i romantyczne. Niepowtarzalny nastrój w albumie tworzą czarno-białe zdjęcia, w które trzeba włożyć serce, by nadać im specyficzny klimat.
Bez względu jednak na to, jaki rodzaj zdjęć wybiorą nowożeńcy, fotograf powinien zadbać o to, by dobrze proporcjonalnie wyglądali w ślubnym albumie. Warto również, by uchwycił miny, pozy, ruchy i gesty charakterystyczne dla obojga nowożeńców. Dzięki temu zdjęcia staną się bardziej wiarygodne. Rodzaj fotografii należy indywidualnie dostosować do każdej pary. Najczęściej fotograf rozmawia z narzeczonymi i na tej podstawie stara się znaleźć odpowiedni pomysł na sesję. Młode, aktywne pary często wybierają niekonwencjonalne fotografie. Nie boją się, że uszkodzą ślubną suknię czy garnitur wdrapując się na drzewa, skacząc do wody lub biegając po kamieniach. Plener sesji zdjęciowej jest nieistotny. Ważne, by cała uwaga fotografa była skoncentrowana na parze i dlatego profesjonalny fotograf potrafi zrobić dobre zdjęcia nawet na tle nieba, na otwartej przestrzeni, gdzie nie ma budynków i drzew. Przy zdjęciach ślubnych ważna jest również ich specjalna oprawa.Fotografia przeznaczona dla par wymagających. Takich, które oczekują jakości i pełnego zadowolenia, oryginalnych ujęć z jednoczesnym podtrzymaniem tradycji. Niekonwencjonalne fotografie nie są niczym nowym, ale pozwalają młodej parze wierzyć, że będą mieli wyjątkową pamiątkę, coś, czego nie dostaną inni. Ważny jest pomysł, dobra organizacja sesji, doskonała jakość zdjęć, a przede wszystkim styl fotografii, dostosowany do realiów stworzonych przez współczesnych nowożeńców. Takie zdjęcia mają energię, potencjał, a jednocześnie oddają magię chwili… Wprowadzam erę fotografii indywidualnej, kreatywnej, stawiającej wymagania nie tylko fotografowi, ale także młodej parze. Nie jestem po to, by pstrykać zdjęcia, ale by tworzyć sztukę fotografii bez względu na to czy jest to fotografia ślubna, mody czy reklamowa.

Paweł Gliwa

www.slubne-kadry.plPary młode coraz częściej interesują się czarno-białymi zdjęciami. Rzadko jednak decydują się wyłącznie na ten rodzaj fotografii. Naszym zdaniem album ślubny powinien składać się zarówno z fotografii kolorowej, jak i czarno-białej. Na zdjęciach kolorowych łatwiej zatrzymać: śmiech, radość, energię, jaką daje miłość parze młodej. Fotografia czarno-biała lepiej ilustruje: wzruszenie, nostalgię, niepokój, zadum´ towarzyszącą nowożeńcom w tym ważnym dla nich dniu. Zapraszamy młode pary na sesje nietypowych zdjęć ślubnych, realizowanych w niecodziennych i oryginalnych miejscach. Staramy się wybierać różne plenery, tak, aby Wśród nich znalazły się również te, które idealne pasują do fotografii czarno-białej. Albumy zawierające dwa rodzaje zdjęć są ciekawsze i pokazują emocje, jakie towarzyszą miłości.

Karolina i Paweł Tworek

www.tworekfotograficy.com

www.modanaslub.pl
Artykuły