Facebook
Kontakt/
Reklama
05 Wrze 2005
Nie tylko balony
W tym sezonie najmodniejsze są dekoracje wykonane z tkanin. Mogą być łączone z kwiatami lub też balonami. Wybierane są tkaniny lekkie, zwiewne i finezyjne.
W tym sezonie najmodniejsze są dekoracje wykonane z tkanin. Mogą być łączone z kwiatami lub też balonami. Wybierane są tkaniny lekkie, zwiewne i finezyjne. Często są one podświetlane. Światło sprawia, że aranżacja wydaje się lekka, tajemnicza i ciepła. Kolorystyka dekoracji dobierana jest do sukni panny młodej, a także jej bukietu. – Większość dekoracji, które wykonujemy przygotowywana jest z tkanin – mówi Bogusław Kraska z Agencji Dekoratorskiej Alex. – Nie są już modne dekoracje z samych balonów. Mogą one stanowić jedynie uzupełnienie całości – dodał.

Do dekoracji wykorzystywane są szyfony, tiule, satyny. – Przy wyborze materiału trzeba wziąć pod uwagę wysokość sali weselnej mówi pani Witoń z firmy Ars Balonica. – Do sal weselnych należy wybierać satynę, która sprawia wrażenie materiału cięższego – optycznie obniżającego salę. Do tych niskich polecane są tiule i satyny.

Tkaniny pojawiają się w towarzystwie wieku dodatków. Wśród nich królują oczywiście kwiaty, płatki, pióra, wstążki.

Materiały dekoracyjne powinny być w ciepłych kolorach, które sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Zdecydowanie niemodne są kolory zimne, takie jak niebieski. Dominują przede wszystkim ecru, brudne róże, złoto i pastele. Najmodniejsze w tym sezonie są połączenia bieli i koloru łososiowego oraz kremowego. Jeśli suknia panny młodej jest biała to i w dekoracji znajdą się białe motywy. Pozostałe kolory uzależnione są od kolorystyki dodatków panny młodej. Jeśli np. kwiaty przy sukni panny młodej są bordowe, to i elementy w dekoracji muszą być bordowe.

Dekoracja, znajdująca się przy parze młodej, może być wykonana z tkanin w połączeniu z kwiatami. Mogą to być zarówno kwiaty sztuczne jak i żywe. Sztuczne jednak częściej są wykorzystywane do dekoracji znajdujących się przy suficie. To, jakie kwiaty zostaną wybrane, zależy tylko od narzeczonych. – Jeden świeży kwiat zastąpi pięćdziesiąt sztucznych – mówi pani Witoń. – Dlatego też do dekoracji stołu zawsze polecam kwiaty świeże. Przy skromnym budżecie wystarczy choćby jedna róża z dodatkami.

Urozmaiceniem dekoracji mogą być spadające z sufitu balony. – Często narzeczeni zamawiają na swoje wesele balony wybuchowe – mówi pan Bogusław. – Są to duże balony wypełnione małymi balonami, płatkami róży lub też konfetti. Jakie to romantyczne, kiedy podczas pierwszego tańca pary młodej z góry lecą na nią płatki róż, pióra, konfetti czy balony. W przypadku niskich sal lepiej jest zrezygnować z balonu wypełnionego balonikami, a wybrać ten z płatkami róż lub konfetti.

Sala taneczna powinna mieć bogatszą dekorację. Tkaniny mogą pojawić się w towarzystwie balonów. To właśnie one sprawią, że sala będzie miała charakter „zabawowy”. Należy jednak pamiętać, aby kolorystyka dekoracji sali tanecznej była taka sama jak w sali, w której ustawione są stoły. Często dekorowane są również korytarze łączące obie sale. Wtedy wszystko tworzy harmonię. Koszt wykonania dekoracji sali weselnej to około 800-900 złotych. Oczywiście są również droższe dekoracje.

Firmy zajmujące się profesjonalnie dekoracjami weselnymi nie wbijają w ściany żadnych gwoździ, nie wkręcają żadnych śrub. Do przymocowania dekoracji wykorzystują tylko to, do czego można przyczepić ją bez żadnej ingerencji w ściany czy sufit.www.modanaslub.pl

Artykuły