Facebook
Kontakt/
Reklama
01 Wrze 2005
Kompozycje na weselnym stole
W dniu ślubu dla każdego z nas ważne stają się osobiste relacje z najbliższymi. Zaczynamy zastanawiać się nad swoimi uczuciami. Kompozycje kwiatowe na ten sezon mają indywidualny charakter.
W dniu ślubu dla każdego z nas ważne stają się osobiste relacje z najbliższymi. Zaczynamy zastanawiać się nad swoimi uczuciami. Kompozycje kwiatowe na ten sezon mają indywidualny charakter. Mówią wiele o nas samych. Dlatego ważne jest wykorzystanie w nich elementów, podkreślających nasz charakter i osobowość, nasze przeżycia i odczucia.

Dekoracje kwiatowe stołu weselnego przygotowuje się pod kolor zastawy stołowej. Dopasowuje się je również do stylu i kolorystyki sali weselnej. Jeśli, np. wesele odbywa się w wiejskiej chacie, to dekoracje kwiatowe również powinny być w takim stylu. Kompozycje, które ustawia się na stołach, powinny być płaskie, aby nie zasłaniały siedzących naprzeciwko siebie gości. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie kwiatów w wysokich naczyniach, np. z zastawy, tak by były powyżej wysokości głów siedzących naprzeciwko siebie gości. Liczba dekoracji kwiatowych zależy od wielkości stołu. Na 3-metrowym stole powinien leżeć jeden bukiet. Kwiaty nie powinny mieć intensywnego zapachu, który może nie odpowiadać wszystkim gościom. Sale najlepiej udekorować dzień przed zabawą. Na stołach ustawia się również dekoracyjne świece, które tworzą magiczny nastrój, wizytówki z imionami i nazwiskami gości, i eleganckie serwetki. Kolory, dominujące w kompozycjach, nawiązują do naturalnej palety barw. Floryści proponują kombinację pasteli z naturalnymi, ciemniejszymi odcieniami. Pojawiają się różne odcienie różu, który w połączeniu z brązowym np. zapisanym papierem, nadaje kompozycji ciekawy efekt. W tym sezonie floryści łączą kwiaty z niedbale ułamanymi gałęziami drzew, malowanym drewnem, papierem, gazetami, woalem, delikatną ceramiką, starą porcelaną, wyrobami ze stali oraz różnymi kawałkami materiału, połączonymi w jedną całość.

Charakterystyczna dla tej tendencji jest różnorodność materiałów i kształtów, rozciągająca się od prostych form, po subtelne naczynia ozdobione wzorem lub napisami. Wazony mogą zawierać pewne symboliczne elementy, chociażby takie jak: łańcuszek z wisiorkiem. Oryginalnym pomysłem może być np. szkielet abażuru, do którego można upiąć kwiaty połączone z różnymi drobiazgami. Wiosną preferuje się różne połączenia delikatnych kwiatów, takich jak: tulipan, narcyz, frezja, jaskier, astrantia, róża. Chcąc latem tworzyć kompozycje w duchu tendencji, floryści proponują wykorzystanie mydlnicy, peonii, mieczyków, groszku, frezji, dzwonków, asparagusa, róży.www.modanaslub.pl

Artykuły